Odkud pramení naše vnitřní síla?

Tato otázka mě napadla, když jsem cítila silnou únavu a nechápala jsem její pravdivý původ. Musela jsem se zklidnit a přiznat si, že mívám strachy související s přežitím. Nejčastěji mě potkávají na pracovní úrovni, kde se již 10let setkávám jako OSVČ s neustálou nejistotou. 
Strach tohoto původu mě pak nutí bojovat o to, abych byla na trhu práce vidět a tento boj mě vyčerpává. 
Takže cesta vede k přijetí strachu, ale nenechat ho působit na bojové úrovni. To se lehce napíše, ale těžko praktikuje. 
A jaký je můj klíč?
Upřímně hledám, kde mám narušenou rovnováhu. Mentálně jsem rozrušená strachem, fyzicky a duševně unavená. Co tedy v sobě můžu vyladit? A tady se nabízí fyzická rovina. Práce s tělem pomáhá vyloučit chemický koktejl, který tvoří překyselení ze strachů a nepříjemných pocitů.  Další detox této toxicity můžeme najít i ve stravě. 

Jako kraniosakrální terapeutka jsem objevila kraniosakrální jógu, která aktivním způsobem v těle navozuje přirozené hojící procesy. Dechová cvičení působí zásadotvorně do překyselené toxicity , procházky v přírodě vedou k uvolnění vnitřního napětí tkání a kvalitní 7hodinový spánek podporuje regenerační procesy. 

Kvalitní strava plná sezónního ovoce, zeleniny a dobrého pitného režimu doladí rovnováhu a začíná se vracet chuť do života a do tvorby.

Takže ten pramen je v našem těle, ale kde je ta síla? Jsem přesvědčená, že síla vychází z našeho kreativního potenciálu, který máme každý jiný, abychom této zemi mohli každý něčím přispět. Ten správný kreativní potenciál poznáme podle toho, že nám přináší radost a energii. Např. prostě chodíme do práce rádi s chutí a vše nám dává hluboký smysl. Jenže  by mi teď spousta lidí namítla, že s tím, co ho baví se neuživí. Plně chápu, vždy je dobré stát nohama na zemi a systém v kterém žijeme respektovat tím, že poplatíme nutné pohledávky.
Můžete třeba chodit do práce a těšit se na činnost po ní a třeba časem se ta činnost stane naším výdělkem. Je jen na nás, jak se rozhodneme den prociťovat. Každá nespokojenost, odpor, truc, stížnost může být černou dírou, která vysaje sílu i náš pramen. Nikdy ale není pozdě si nad vším najít nadhled a začít postupně vše s lehkostí měnit.

Můj program “ Najdi svou vnitřní sílu“ vychází ze 7 úrovní uvědomění síly. 
1. Kmenová síla
2. Síla vztahů
3. Osobní síla
4. Emoční síla
5. Síla vůle
6. Síla mysli
7. Síla duchovního spojení

Když jsem si řešila svou anémii a migrény, tušila jsem, že mi moje tělo naznačuje, že špatně zacházím se svou silou a na úkor sebe sama se vysiluji. Našla jsem knihu Caroline Myssové Anatomie ducha a ta mi pomohla nacházet klíč ke svým zdrojům.

Ráda teď své poznání předám všem, kteří toto téma cítí v sobě, jako klíčové. Půjdeme do programů síly skrze naše tělo a věřím, že to pro Vás bude dobrodružná cesta, tak jako je i pro mne.

Zvu Vás každé úterý od 19:00 – 20:15 do jógového centra Santóša, kde se přihlásíte skrze rezervační systém: https://joga-centrum-santosa.reservio.com/

 

%d bloggers like this: